top of page

7 pytań, które warto zadać fotografowi

1. Jaka jest cena reportażu ?

Dzięki swojemu doświadczeniu zauważyłem kilka powtarzających się potrzeb, które postanowiłęm zebrać w pakiety, dostępne TUTAJ. Każdy z pakietów jest jedynie punktem wyjścia, który we wspólnej rozmowie możemy dowolnie modyfikować. Na pewno się dogadamy. 😉

2. Ile otrzymamy zdjęć ?

Odpowiedź na to pytanie cześćiowo determinuje ile mam czasu na zdjęcia. Z reportażu w którym spędzam z Wami cały dzień, od przygotowań po oczepiny, Para otrzymuje ode mnie minimum 450 zdjęć. Staram się, by każde zdjęcie miało w sobie to "coś". W tym dniu jest tak wiele do pokazania, że ciężko byłoby to opowiedzieć mniejszą ilością zdjęć. Jednocześnie przy tym założeniu mogę śmiało powiedzieć, że stawiam na jakość, a nie ilość. Z drugiej strony, w dniu wydarzenia robię kilkukrotnie więcej zdjęć i zawsze oddaję ich więcej niż się umawiam z Parą Młodą.

3. Co się stanie, gdy fotografowi zepsuje się aparat ?

Każdy reportaż realizuję za pomocą dwóch aparatów jednocześnie. W razie awarii jednego, bez problemów mogę kontynuować reportaż na drugim. Ponadto przed rozpoczęciem każdego sezonu ślubnego oba aparaty oddaję na kompleksowy przegląd serwisowy i czyszczenie.

4. Czy będzimy pozować do zdjęć ?

W pracy fotografa ślubnego najważniejsze są obserwacja i uwiecznienie wydarzeń przy jednoczesnym braku ingerencji w nie. Moim strojem służbowym jest ubiór galowy, nie zwracam na siebie uwagi i nie przekszadzam gościom w trakcie zabawy - Czasem jedynie dykretnie szepnę Wasze imię, żeby uchwycić z zaskoczenia Wasze naturalne spojrzenie.

5. Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia ?

W pierwszej kolejności, w terminie 30 dni, otrzymacie ode mnie wywołane zdjęcia w formie galerii internetowej. Następnie z tej galerii wybieracie zdjęcia, które chcielibyście, żeby znalazły się w fotoalbumie. Od wybrania przez Was zdjęć do albumu, w ciągu tygodnia podsyłam Wam projekt do akceptacji, a następnie wysyłam go do drukarni. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, w ciągu 1,5 miesiąca od ślubu będziecie mieli fotoalbum u siebie.

6. Jak możemy zarezerwować termin ?

Po pierwszym kontakcie i potwierdzeniu dostępności umawiamy się na spotkanie, gdzie pokażę Wam przykładowe albumy, odpowiem na wszystkie pytania i opiszę jak powinien wyglądać idealny ślub z perspektywy fotografa. Jeśli nie będziecie mieli zastrzeń, podpisujemy umowę i wpłacacie zaliczkę w postaci 20% końcowej kwoty.

7. Nigdy nie byliśmy na sesji fotograficznej. Czy na pewno sobie poradzimy?

Dowiedzione naukowo jest, że większość ludzi nie lubi siebie na zdjęciach, ponadto często czują się nieswojo widząc obiektyw skierowany w swoim kierunku. To jest powód dla którego zachęcam do sesji narzeczeńskich, gdzie mamy szansę poznać się bliżej przy luźnej rozmowie, oswoić Was z aparatem i mogę przekazać kilka tricków jak lepiej wychodzić na zdjęciach.

Macie inne pytania?

Zapytajcie

bottom of page